Mayıs 2018 Gayrimenkul ve Konut Sektörüne Bakış Raporumuz yayınlandı.

İlk bölümde Dünya ve Türk Ekonomisinde yaşanan gelişmeler ile 2008 krizi sonrası oluşan ‘yeni normal’ olgusunun günümüze kadar ki gelişmeleri incelenmiştir. Çalışmamızda ekonomik gelişmelerin ölçeği daha sınırlı tutularak sektörle ilgili olan değişkenlerin analizine öncelik verilmiştir.

İkinci Bölümde yer alan ana konu başlıkları ise; Türk İnşaat sektörünün genel görünümü, sektörün ülke büyümesine etkileri, üretim, ciro değişkenleri ve sektörü etkileyen demografik unsurlar ile beklentilere yer verilirken bölümün sonunda inşaat maliyetleri ile faizin inşaat sektörüne etkisi analiz edilmiştir.

Üçüncü ve son bölümde ise; küresel konut fiyatlarının değişimi, varlık-konut balonu kavramı, Türkiye’deki konut fiyatlarının analizi ile geleceğe yönelik fiyat eğilimlerine etki eden unsurlar ile İstanbul konut piyasası incelenmiştir.

Türkiye’deki en büyük konut üreticisi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak Emlak Konut bu rapor ile sektöre bir ışık tutmayı ve daha doğru bilgiye ulaşılmasında ‘lider bir kurum olmanın’ gereğini yerine getirmeyi hedeflemektedir.

Ücretsiz raporumuzu indirmek için tıklayınız.